Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2019. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2023 her.

Pojkar 9 (födda 2010) BORLÄNGE

Group A




  Kampnr Tid Bane Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
27061000 tor. 27/06 09:00 tor. 27/06 21. Hushagen Torsångs IF 2 Finished Ingarö IF      
27061001 tor. 27/06 09:40 tor. 27/06 21. Hushagen Kvarnsvedens IK 2 Finished Säters IF FK      
27061002 tor. 27/06 10:20 tor. 27/06 21. Hushagen Forssa BK 1 Finished Gustavsbergs IF Fotboll      
27061102 tor. 27/06 10:20 tor. 27/06 9. Kjell Wahrén Stadium Islingby IK 2 Finished Hanvikens SK 2      
27060103 tor. 27/06 11:00 tor. 27/06 8. Kurt Risberg Park Stuvsta IF (P10:1) Finished IK Brage 2      
27061107 tor. 27/06 13:40 tor. 27/06 9. Kjell Wahrén Stadium Bullermyrens IK 2 Finished Säters IF FK      
27061008 tor. 27/06 14:20 tor. 27/06 21. Hushagen IK Brage 2 Finished Forssa BK 1      
27061109 tor. 27/06 15:00 tor. 27/06 9. Kjell Wahrén Stadium Hanvikens SK 2 Finished IK Segro      
27060109 tor. 27/06 15:00 tor. 27/06 8. Kurt Risberg Park Stuvsta IF (P10:1) Finished Kvarnsvedens IK 2      
27061009 tor. 27/06 15:00 tor. 27/06 21. Hushagen Gustavsbergs IF Fotboll Finished Torsångs IF 2      
28061201 fre. 28/06 09:00 fre. 28/06 27. Evert Mellström Arena Torsångs IF 2 Finished IK Brage 2      
28061100 fre. 28/06 09:00 fre. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium Forssa BK 1 Finished Säters IF FK      
28060100 fre. 28/06 09:00 fre. 28/06 8. Kurt Risberg Park Bullermyrens IK 2 Finished Ingarö IF      
28061202 fre. 28/06 09:40 fre. 28/06 27. Evert Mellström Arena Islingby IK 2 Finished IK Segro      
28061101 fre. 28/06 09:40 fre. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium Hanvikens SK 2 Finished Kvarnsvedens IK 2      
28060102 fre. 28/06 10:20 fre. 28/06 8. Kurt Risberg Park Stuvsta IF L1 Finished Säters IF FK      
28061102 fre. 28/06 10:20 fre. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium Stuvsta IF P2010:3 (A) Finished Bullermyrens IK 2      
28060103 fre. 28/06 11:00 fre. 28/06 8. Kurt Risberg Park Stuvsta IF (P10:1) Finished Torsångs IF 2      
28061104 fre. 28/06 11:40 fre. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium IK Segro Finished Stuvsta IF L1      
28060104 fre. 28/06 11:40 fre. 28/06 8. Kurt Risberg Park Gustavsbergs IF Fotboll Finished Stuvsta IF P2010:3 (A)      
28061003 fre. 28/06 13:00 fre. 28/06 21. Hushagen Bullermyrens IK 2 Finished Stuvsta IF L1      
28061107 fre. 28/06 13:40 fre. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium Säters IF FK Finished IK Brage 2      
28061207 fre. 28/06 13:40 fre. 28/06 27. Evert Mellström Arena IK Segro Finished Ingarö IF      
28061108 fre. 28/06 14:20 fre. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium Gustavsbergs IF Fotboll Finished Kvarnsvedens IK 2      
28061209 fre. 28/06 15:00 fre. 28/06 27. Evert Mellström Arena Islingby IK 2 Finished Torsångs IF 2      
28061109 fre. 28/06 15:00 fre. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium Stuvsta IF (P10:1) Finished Forssa BK 1      
28061110 fre. 28/06 15:40 fre. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium Stuvsta IF P2010:3 (A) Finished Hanvikens SK 2      
29061200 lør. 29/06 08:20 lør. 29/06 27. Evert Mellström Arena Stuvsta IF L1 Finished Torsångs IF 2      
29061201 lør. 29/06 09:00 lør. 29/06 27. Evert Mellström Arena Islingby IK 2 Finished Stuvsta IF P2010:3 (A)      
29061100 lør. 29/06 09:00 lør. 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium Forssa BK 1 Finished Ingarö IF      
29061001 lør. 29/06 09:40 lør. 29/06 21. Hushagen Kvarnsvedens IK 2 Finished Stuvsta IF L1      
29061002 lør. 29/06 10:20 lør. 29/06 21. Hushagen Hanvikens SK 2 Finished Torsångs IF 2      
29061102 lør. 29/06 10:20 lør. 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium IK Brage 2 Finished Islingby IK 2      
29060104 lør. 29/06 11:00 lør. 29/06 8. Kurt Risberg Park Stuvsta IF P2010:3 (A) Finished Säters IF FK      
29061104 lør. 29/06 11:40 lør. 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium IK Segro Finished Stuvsta IF (P10:1)      
29061004 lør. 29/06 12:20 lør. 29/06 21. Hushagen Bullermyrens IK 2 Finished Gustavsbergs IF Fotboll      
29060109 lør. 29/06 15:00 lør. 29/06 8. Kurt Risberg Park IK Segro Finished Säters IF FK      
29061008 lør. 29/06 15:00 lør. 29/06 21. Hushagen Stuvsta IF P2010:3 (A) Finished Ingarö IF      
29061110 lør. 29/06 15:40 lør. 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium Kvarnsvedens IK 2 Finished IK Brage 2      
29060110 lør. 29/06 15:40 lør. 29/06 8. Kurt Risberg Park Hanvikens SK 2 Finished Forssa BK 1      
29061214 lør. 29/06 16:20 lør. 29/06 27. Evert Mellström Arena Stuvsta IF (P10:1) Finished Bullermyrens IK 2      
29061111 lør. 29/06 16:20 lør. 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium Gustavsbergs IF Fotboll Finished Islingby IK 2      
30060101 søn. 30/06 09:40 søn. 30/06 8. Kurt Risberg Park Kvarnsvedens IK 2 Finished Ingarö IF      
30061101 søn. 30/06 09:40 søn. 30/06 9. Kjell Wahrén Stadium Stuvsta IF (P10:1) Finished Islingby IK 2      
30061102 søn. 30/06 10:20 søn. 30/06 9. Kjell Wahrén Stadium IK Brage 2 Finished Stuvsta IF P2010:3 (A)      
30060102 søn. 30/06 10:20 søn. 30/06 8. Kurt Risberg Park Stuvsta IF L1 Finished Forssa BK 1      
30061002 søn. 30/06 10:20 søn. 30/06 21. Hushagen Hanvikens SK 2 Finished Bullermyrens IK 2      
30060103 søn. 30/06 11:00 søn. 30/06 8. Kurt Risberg Park Gustavsbergs IF Fotboll Finished IK Segro      
30061103 søn. 30/06 11:00 søn. 30/06 9. Kjell Wahrén Stadium Säters IF FK Finished Torsångs IF 2      
30061204 søn. 30/06 12:20 søn. 30/06 27. Evert Mellström Arena Ingarö IF Finished Stuvsta IF L1